Nahrávací studio

NAHRÁVACÍ STUDIO ZUŠ UH. BROD

Nahrávací studio, které je součástí ZUŠ Uh.Brod, má v půdorysu tvar obdélníku o rozměrech 7,25m x 4,9m x 2,7m. Stěny nahrávacího studia jsou obloženy difuzními obklady a obklady s variabilními akustickými vlastnostmi. Součástí nahrávacího prostoru jsou i 4ks akustických paravánů. K nahrávacímu studiu patří i samostatná – oddělená režie o rozměrech 3,55m x 2,9m x 2,6m o objemu místnosti cca 26 m3. Nahrávací místost i zvuková režie je vybavena akustickými úpravami, které splňují požadované normy dozvukových parametrů pro nahrávací studia.

Režie disponuje také zvukovým i obrazovým propojením do koncertního sálu ZUŠ, takže je možné z koncertů pořizovat zvukové záznamy, nebo se dá prostor koncertního sálu využívat k samotnému nahrávání (o kapacitě 8-12 linek ze sálu). Samotné nahrávací studio je schopno současného záznamu až 24 linek. Celkově je systém schopen současně snímat 32 kanálů.

Po technické stránce je studio vybaveno digitálním mixážním pultem Tascam DM-4800, poslechovými monitory KRK VXT8, monitorovacím sluchátkovým systémem Behringer, několika sluchátkami různých modelů značky Sennheiser (HD600, HD25, HD380, HD201) a k dispozici jsou také kondenzátorové i dynamické modely mikrofonů značek Neumann, AKG, Sennheiser, Shure, Rode, aj. Softwarově je systém založen na DAW Cubase 7.5, pluginy fy Waves, a pro mastering pak Wavelab 7.

Nahrávací studio ZUŠ Uh.Brod slouží jak pro vytváření a archivaci nahrávek svých žáků, tak i pro vytváření nahrávek okolních souborů a hudebních seskupení nejrůznějších žánrů. Od šk. roku 2016/2017 byl ve škole také vytvořen nový vyučovací předmět – „Základy práce v nahrávacím studiu“, který má za úkol zasvětit  žáky se zájmem o tento obor, do činností týkajících se práce v nahrávacích studiích.

studio 1

studio 2