ZUŠKA?ZUŠKA! - rok druhý

Druhý ročník multižánrového festivalu základních uměleckých škol zřizovaných Zlínským krajem bude docela jiný než ten první. Není totiž jednoduché navázat na úspěšnou akci a přidat ještě něco dalšího, překvapivého. Zástupci krajských ZUŠ se proto rozhodli nerozvíjet jen původní formát, to znamená zacílit na krajské město v jeden den všemi uměleckými zbraněmi, kterými disponují, ale uspořádat jakýsi den předskokanů a přenést umělecké aktivity jednotlivých škol do míst, kde se budou setkávat se svými obvyklými diváky, takříkajíc na domovská prkna, která znamenají SVĚT.

Festival proto bude probíhat ve dvou dnech, první den /v pátek 15.5.2015/ se na několika místech Zlínského kraje, také v Uherském Brodě, uskuteční různá vystoupení - hudební, taneční či dramatická - ať už v obvyklých kulturních zařízeních nebo třeba i na ulicích. Každá krajská ZUŠka bude mít v pátek rovněž Den otevřených dveří, v jehož rámci uvede filmový dokument z prvního ročníku Festivalu. V sobotu 16. května se pak přesune festival do krajského města, pestrý sled hudebních vystoupení začne od půl desáté na velkém i malém podiu zlínského náměstí. Program bude ukončen asi v 18.00 hodin.  

Páteční program v Základní umělecké škole Uherský Brod naleznete na plakátu. Článek a fotodokumentaci k akci můžete shlédnout také zde.