Zahajovací koncert nové sezóny

V úterý 25. října 2016 v 17.00 hodin se uskuteční první koncert sezóny 2016/2017. Všechny srdečně zveme!

 

ZUZANA ZÁMEČNÍKOVÁ - zpěv

TOMÁŠ JEŘÁBEK - zpěv, varhany

FRANTIŠEK JEŘÁBEK - klavír

VOJTĚCH DLASK - klavírní spolupráce

*

Paolo Tosti: Vaga luna

 

Giovanni Paisiello: Nel cor piú non mi sento

 

Paolo Tosti: La serenata

 

Wolfgang Amadeus Mozart: Come scoglio (árie Fiordilidgi z opery Cosi fan tutte)

 

Wolfgang Amadeus Mozart: Donne mie la fate a tanti (árie Guglielma z opery Cosi fan tutte)

 

Franz Liszt: Un sospiro

 

Giuseppe Verdi: Ave Maria (árie Desdemony z opery Otello)

 

Antonín Dvořák: Biblické písně č. 4 a 10

 

Antonín Dvořák: Měsíčku na nebi hlubokém (árie Rusalky z opery Rusalka)

 

Tomáš Jeřábek: Maryčka Magdonova

 

Giacomo Puccini: Si, mi chiamano Mimí (árie Mimi z opery Bohéma)

 

Fryderyk Chopin: Balada č. 2, F dur

 

Maurice Ravel: Ballade de la reine morte d´aimer

 

Varhanní improvizace

 

Antonín Dvořák: Žalo dievča (V národním tónu)

 

Bohuslav Martinů: Slovenské zpěvy (výběr)

 

*

úterý 25. října 2016 * začátek v 17.00 hodin * sál ZUŠ * vstupné dobrovolné

 

Zuzana Zámečníková (*1993)

 

Absolvovala ZUŠ Uherský Brod v oborech hra na klavír (p. uč. M. Pančochová), zpěv (p. uč. Květa Talašová) a literárně dramatický obor (p. uč. Roman Švehlík). Ve hře na klavír pokračovala na Konzervatoři v Brně a Bratislavě a v současné době studuje zpěv na Konzervatoři v Olomouci u MgA. Nadi Bláhové. Pravidelně se účastní kurzů u italského profesora Paola de Napoliho. Účinkuje v Novém operetním studiu Brno při ND v Brně, kde nastudovala role Hančí (Na tý louce zelený) a Fany (Bratránek z Batávie). Hostovala také v Městském divadle Brno v muzikálu Sliby chyby. Pod taktovkou Miloše Machka zpívala s Filharmonií Brno, Teplice, Hradec Králové a Zlín. V současné době ji čekají koncerty s Filharmonií Olomouc a Brno.

 

 

Tomáš Jeřábek (*1992)

 

Byl žákem v klavírní třídě Mgr. Jarmily Martinkové na ZUŠ Vítězslavy Kaprálové v Brně. Hře na varhany se začal učit na ZUŠ se zaměřením na církevní hudbu v Brně, později pokračoval jako samouk. Zpěv studuje pod vedením Mgr. Nadi Bláhové a maestra Paola di Napoli.

Získal řadu ocenění na pěveckých soutěžích. Jako varhaník a pianista působí především v oblasti improvizace. S Janem Antonínem Pitínským spolupracoval při tvorbě scénické hudby (Kalibův zločin - SD Uherské Hradiště 2011, Strakonický dudák – ND Praha 2013, Gazdiná roba - DAB Nitra 2015). Roku 2016 získal druhé místo v mezinárodní soutěži „Pianista roku“ v Praze.

Na SUŠ varhanářské v Krnově absolvoval obor „Uměleckořemeslná stavba varhan“ a jako poradce a koncertní varhaník navštívil s firmou Rieger-Kloss libanonský Beirut a čínský Tjan-Jin. Spolupracuje také s firmou Petrof Hradec Králové, kterou reprezentoval s nástrojem Petrof Breeze na olympiádě v Rio de Janeiru.

Roku 2011 založil varhanářskou firmu, která se zabývá především restaurováním klasických píšťalových varhan a výrobou kopií historických varhanních dílů.

 

 

František Jeřábek (*2000)

 

Od útlého věku se pod vedením MgA. Nadi Bláhové věnuje zpěvu a účinkoval na významných českých divadelních scénách. Od pěti let hraje na klavír (v letech 2010-2016 byl žákem MgA. Stanislavy Syrkové, Ph.D., od roku 2016   MgA. Karla Košárka). V současnosti studuje Gymnázium Řečkovice.

V národní soutěži ZUŠ ve hře na klavír v roce 2014 získal v ústředním 2. místo. V letech 2015 a 2016 úspěšně vystupoval s Filharmonií Brno (Grieg: Klavírní koncert A moll, Rachmaninoff: Klavírní koncert č. 2). Zúčastnil se řady prestižních klavírních soutěží, v červnu 2016 získal 2. cenu v mezinárodní soutěži International Competition Monterosa - Kawai Prize v italském Varallu.

 

 

Vojtěch Dlask (*1979)

 

Hudební skladatel, publicista, klavírista a pedagog. Skladbu studoval od střední školy v Praze u Jiřího Smutného. V letech 2000-2005 u Františka Gregora Emmerta na JAMU v Brně. V roce 2004 absolvoval stipendijní pobyt v Litvě ve Vilniusu u skladatelů Rytise Mažulise, Osvaldase Balakauskase a Broniuse Kutavičiuse. V roce 2007 absolvoval studijní stáž v estonském v Tallinnu u skladatele Tõnu Kõrvitse. V letech 2008-09 působil jako stážista -pedagog na Akadémii umení v Banskej Bystrici pod vedením skladatele Ladislava Burlase st.. Doktorandské studium pod školitelem Milošem Štědroněm absolvoval v roce 2009 prací Symbolismus v hudbě. Byl stipendistou Českého hudebního fondu. Byl členem hudební skupiny Koistinen. Věnuje se též hudební dramaturgii a tvorbě pro divadlo. Spolupracuje například s  Buranteatrem, Divadlem na Orlí, Slováckým divadlem a Českým rozhlasem. Jako notograf se podílel na vydání druhého dílu Teoretického díla Leoše Janáčka.