VELKÝ MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽNÍ ÚSPĚCH ZUŠ UHERSKÝ BROD

ÚSPĚCH UHERSKOBRODSKÉ ZUŠ V ITÁLII - 1. CENA V KLAVÍRNÍ SOUTĚŽI

 

Předávání diplomů

Pavla Stojaspalová a Zuzana Zámečníková se zúčastnily mezinárodní soutěže ve čtyřruční hře na klavír v italském Varallu, která se konala 13.- 14. 6. 2009.
Pavla a Zuzana jsou patnáctiletá děvčata, která v lednu udělala talentové zkoušky na konzervatoř v Brně. Protože rády hrají a soutěží, domluvily se a začaly s nácvikem skladeb pro čtyři ruce, které vybrala a s nimi nacvičila paní učitelka Pavla Stojaspalová.

Jak vypadala jejich příprava nám sdělily samy.

Zuzka: Bylo to náročné hlavně proto, že když mají hrát dva lidé na jeden klavír, tak to vyžaduje vynikající souhru, a to není vždy snadné. A také zabere hodně času, než si spoluhráči na sebe zvyknou, naučí se společné nástupy, nádechy a začnou hrát téměř jako jeden hráč. První větší zkušenost jsme měly již z dubna, kdy jsme se zúčastnily celostátní soutěže v Praze.
Pavla: Do Itálie jsme tedy jely již se zkušeností z pražské soutěže, kde jsme si obehrály repertoár. Soutěž se konala v krásném horském městečku Varallo, ve kterém tato juniorská soutěž Valssesia Musica probíhá již 10 let. Zúčastnilo se přes 60 soutěžících ze čtrnácti zemí světa.
Zuzka: Soutěž se konala v městském divadle, kde panovala výborná soutěžní atmosféra a mohly jsme slyšet špičkové výkony hudebníků do 23 let. V takovém prostředí se nám hrálo velmi dobře a nakonec i porota naše vystoupení ohodnotila velmi kladně.
Pavla: Získaly jsme 97 bodů ze 100. Naše radost a překvapení bylo obrovské, že jsme to ani neuměly dát  najevo.

Zuzana Zámečníková a Pavla Stojaspalová v Itálii - soutěž 2009

Hodnocení uč. Pavly Stojaspalové: Pro holky to byla první mezinárodní soutěž, ve které úspěšně obstály. V tak velké konkurenci mě samotnou nejvíce potěšil obdiv ruských pedagogů ke hře Zuzky a Pavly - to jim dávali najevo kdykoli je potkali, ať už gratulacemi nebo gesty a úsměvy. Mimo vynikající výkon obou děvčat měl velký vliv na úspěch i výběr efektních skladeb.
Dík patří i Zuzanině paní učitelce Marii Pančochové, která ji po léta vede a předává potřebné zkušenosti.

Italská soutěž 2009 - před divadlam