První koncert nové sezóny 2009/2010 - Kruh přátel hudby

Na zahajovacím koncertu nové sezóny účinkují Dagmar Pančochová /klavír/ a Aldo Campagnari /housle/.

Dagmar Pančochová je absolventkou AMU ve třídě prof. J. Panenky a doc. M. Langera. Ve studiu pokračovala u Dominique Webera na Conservatoire de musique de Genéve. Získala zde prestižní ocenění Diplóme de soliste a stala se laureátkou Prix Filipinetti pro nejlepšího absolventa roku v oboru klavír. Pravidelně vystupuje u nás i v zahraničí, spolupracuje s řadou sólistů a komorních souborů.

Aldo Campagnari je členem renomovaného smyčcového kvarteta Prometeo, se kterým v roce 1998 zvítězil v soutěži Pražského jara. Studoval hru na housle u P.Cazzulaniho a A. Burratina. Hudební vzdělání si rozšířil ve Švýcarsku na Conservatorio superiore di musica di Lugano. Působil jako koncertní mistr v Orchestra Giovanile Italia, kde hrál pod taktovkou předních světových dirigentů. Koncertuje v Evropě, Japonsku a Jižní Americe.

Na programu koncertu, který finančně podpořila Nadace L. Janáčka, uslyšíte Sonátu pro housle a klavír č.2 Bohuslava Martinů, Sonátu pro housle a klavír Leoše Janáčka a Sonátu pro housle a klavír e-moll op. 36a od F. Busoniho. 

Koncert se koná v úterý 29. září 2009 v 17.00 hodin v sále dominikánského kláštera.

Těšíme se na Vaši účast.