Pozvánka na koncert 23.2.2010 - Clarinet Factory

V úterý 23. února v 17.00 hodin se v sále ZUŠ uskuteční koncert ansámblu netradičního složení - tři klarinety a basklarinet - a netradičního názvu. Soubor Clarinet Factory vznikl před více jak 10 lety, snaží se interpretovat nejrůznější žánry a experimentovat na poli klasiky, jazzu, elektronické hudby či etna.Všichni čtyři hráči jsou absolventy pražské AMU. Skladby, které hrají, si členové kvarteta rovněž sami upravují. Další dimenzí jejich tvorby jsou vlastní skladby a premiéry novinek soudobých autorů.Spolupracují rovněž například s Janou Koubkovou nebo Alanem Vitoušem.

Jejich filozofie slovy J. Pavliše zní: Nechceme byt jen interprety a klarinetisty. V klasice nebo jazzu jsme interprety, v improvizacích a nových mezižánrových projektech i tvůrci. Dříve jsme hráli na klarinety a aranžovali, teď víc improvizujeme, komponujeme, hrajeme i na jiné nástroje a zpíváme. Chceme být souborem, který má co sdělit. Ne muzeem.

Na programu jsou díla G. Gabrieliho, A. Gabrieliho, W. Byrda, J.S.Bacha, D. Bribecka ve vlastních upravách, skladby vlastní a improvizace.

Interpreti: L. Boura, V Nývlt, J Pavliš, P.Valášek