Podvečer čtyřručního klavíru, Igor Ardašev, Michal Mašek

V úterý 14. 1. 2020 Vás zveme na koncert vynikajících klavíristů Igora Ardaševa a Michala Maška. Začátek koncertu v 17 hodin v sále ZUŠ.

Igor Ardašev (1967) reprezentuje dlouhodobě české pianistické umění na mezinárodním fóru. Studoval na Konzervatoři a později na JAMU v Brně pod vedením Inessi Janíčkové, v mistrovských kurzech vedených Paulem Badurou-Skodou v Rakousku a Rudolfem Serkinem v USA. Je laureátem Čajkovského soutěže v Moskvě, soutěže Pražského jara, soutěže královny Alžběty v Bruselu soutěže Marguerite Long-Jacques Thibaud v Paříži. Roku 1990 obdržel 1. cenu v soutěži Marie Callasové v Aténách. Je zván na renomované evropské hudební festivaly a z jeho nahrávek připomínáme Čajkovského Koncert b moll, Janáčkovu Žárlivost s Rudolfem Firkušným, Dvořákovy Slovanské tance a klavírní verzi Smetanovy Mé vlasti s manželkou Renatou, kompozice Lisztovy, Martinů, Ježkovy, Prokofjeva, Musorgského a Beethovenovy.

Michal Mašek (1980) vystudoval Pražskou konzervatoř a HAMU u prof. Emila Leichnera, absolvoval mistrovské kurzy u Jeno Jandy a dnes patří k uznávaným klavíristům mladé generace. Vystupuje doma i v zahraničí, účinkuje na hudebních festivalech a je autorem i producentem pozoruhodných kulturních projektů, založil hudební festival Hudební Setkání. V šestnácti letech natočil jako první Čech slavné Bachovy Goldberg variationen, zvítězil v řadě mezinárodních soutěží, za nahrávku Bachova koncertu s Jiřím Bělohlávkem a Prague Philharmonia získal cenu Talent roku. Spolupracoval dlouhodobě koncertně a v nahrávacích studiích s legendárním houslistou Josefem Sukem, jeho nahrávky Beethovenova „Císařského" koncertu s filharmonií Pardubice a Martinů recitálu byly několikrát mezinárodně oceněny. Je jedním z mála umělců, který spolupracuje s hudebním vydavatelstvím EMI Classics a je klavíristou patřícím do „rodiny" Steinway Artist.

A + M plakát 

Foto A+M 2

Foto A+M