Další sobotní směna MVF se koná 22. dubna 2017!

Jeden z koncertů společného projektu státních základních uměleckých škol Zlínského kraje a Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín s názvem Malí velcí filharmonici se uskuteční ve velkém sále Domu kultury v Uherském Brodě v úterý 23. května 2017. Záměrem projektu je umožnit setkání výkonných hudebníků - filharmoniků a žáků ZUŠek na jednom pódiu, pod jedním profesionálním vedením a s jedním cílem. Společně zažít a na vlastní kůži poznat, jak se skutečně dělá hudba.

Příprava celé akce začala již na podzim roku 2016. Asi 80 vybraných žáků se pod vedením svých učitelů systematicky připravovalo, aby pak na první společné zkoušce 18. března v Kroměříži poměřili výsledky svého úsilí. A docela to šlo! Pan šéfdirigent FBM Vojtěch Spurný ale i spoluhráči filharmonici s velkou trpělivostí dohlíželi na zaujaté snažení všech mladých účastníků nejprve na dělených zkouškách a poté na velké zkoušce celého tělesa, které mělo více než 100 hudebníků.

Další společná zkouška se koná 22. 4. v Uherském Brodě, 14. 5. následuje poslední zkouška ve Zlíně a pak už budou na řadě koncerty. V pondělí 22. 5. ve Sněmovním sále Arcibiskupského zámku v Kroměříži, následující den ve Velkém sále Domu kultury v Uherském Brodě. Začátky jsou shodně v 18. hodin.

Poslední z koncertů se koná 30. 5. v Kongresovém centru ve Zlíně, tento je rovněž součástí ještě dalšího projektu  - akce ZUŠ OPEN, začátek je v 19.00 hodin. Odpolední veřejnou generálku možná navštíví i Magdalena Kožená, která je zakladatelkou Nadačního fondu pro podporu ZUŠ a celorepublikového happeningu základních uměleckých škol s názvem ZUŠ OPEN 2017.

Program koncertu:

1. Petr Eben: Concertino Pastorale,

3 části, ve kterých se představí sólisté na flétnu, housle a klarinet

                    Con gioia, Moderato, Vivace

2. Václav Trojan: Pohádky pro akordeon a orchestr, 2 části, sólista na akordeon Martin Kot

                        O námořníkovi, Kouzelná skříňka

3. Edvard Grieg: Výběr ze dvou orchestrálních suit Peer Gynt, sólový zpěv

                         Jitřní nálada, Asina smrt, Solvejžina píseň, Ve sluji krále hor

 

sobota 22.4.

plakát 23.5.